Aliexpress cashback
|

Jak dostać cashback z Aliexpress: PlanetPlus vs Goodie

Aliexpress to platforma sprzedażowa, którą zna niemal każdy kto robi zakupy w Internecie. Ceny są tam bardzo często niższe niż na Allegro, choć w porównaniu do cen sprzed kilku lat różnice nie są duże. Chińscy sprzedawcy przewartościowali dolara i ceny dostosowali do klientów z różnych krajów. Reasumując: nie jest już tak tanio jak było kiedyś.

Duże sklepy internetowe, aby przyciągnąć klientów oferują im cashback naliczany od kwoty ich zakupów. W przypadku Aliexpress jest to 6-8%. W skrócie: jeśli wydasz na Aliexpress 100 zł to otrzymasz zwrot ok. 6-8 zł. Procentowo jest to całkiem korzystna oferta w porównaniu do innych, dużych sklepów internetowych, które oferują cashback w wysokości 1-2%.

Co zrobić, aby dostać cashback z Aliexpress?

Na rynku jest kilka platform (stron www), które pośredniczą w gromadzeniu cashback’u m.in. z Aliexpress, a dodatkowo z kilkuset innych sklepów internetowych. Działa to bardzo prosto. Zakładasz konto u wybranego pośrednika, logujesz się, w wyszukiwarce sklepów szukasz Aliexpress. Jak już znajdziesz klikasz w link, który się pojawi. Każdy zarejestrowany użytkownik dostaje swój unikalny link do Aliexpress, aby sklep „wiedział” komu przyznać zwrot części wpłaty. W panelu klienta Twojego pośrednika od zwrotów masz wgląd w swoje transakcje. Znajdziesz tam m.in. wysokość oczekiwanego zwrotu. Proste prawda?

Gdzie po cashback: PlanetPlus czy Goodie?

Do wyboru masz kilka platform pośredniczących w gromadzeniu zwrotów od zakupów. Napiszę kilka słów o tych, które sam przetestowałem.

PlanetPlus.com

Jest to polski pośrednik, który oferuje cashback z kilkuset sklepów internetowych. Działa on dość sprawnie. Jedyny minus jaki zaobserwowałem to duże opóźnienia w wypłatach wynoszące nawet 3 miesiące. Późno, ale wszystkie zwroty dotarły na moje konto, a było ich całkiem sporo. Plusem jest natomiast wysokość prowizji. Wspomniane 6-8% to naprawdę przyzwoity cashback. W porównaniu do konkurencji można powiedzieć, że bardzo przyzwoity.

Goodie.pl

O tej platformie nie mam niestety dobrego zdania. Wraz ze znajomymi zrobiliśmy kilkudniowy test i pierwsze co rzuciło się w oczy to to, że często nie naliczają prowizji od dużych zamówień. Czy to błąd czy celowe działanie, tego nie wiem. Składanie jakichkolwiek reklamacji mija się z celem, wszystkie przyszły odmowne. To nie koniec mankamentów, które zauważyłem. Aby test był wiarygodny zrobiłem dwie identyczne transakcje korzystając z cashback’u od PlanetPlus, później od Goodie. Tutaj również Goodie przegrało z kretesem. Zwrot jaki naliczył mi PlanetPlus to 6% od wartości zakupów , zwrot od Goodie był w okolicach 1%. Powtórzyłem test zamawiając inne produkty, ale niestety efekt był ten sam. 1% to chyba ich ulubiona stawka. Pozostałem więc przy PlanetPlus. Wolę czekać na 6x wyższą wypłatę przez 2-3 miesiące niż dostać ją szybko, ale w śmiesznej wysokości.

Może oferta Goodie z czasem stanie się korzystniejsza. Jednak sprawdzać już tego nie będę. Jeśli ktoś z Was chciałby opisać swoje doświadczenia z PlanetPlus/Goodie to zapraszam do napisania komentarza. Pamiętajcie, że cashback możecie dostać nie tylko od zakupów na Aliexpress. Takie zwroty oferuje mnóstwo sklepów internetowych m.in. Allegro, Rtv Euro Agd, Groupon, Lidl, Booking.com i wiele innych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *