Tytanowa bransoleta do zegarka

Dlaczego tytanowa bransoleta do zegarka Garmin Fenix to był świetny zakup?

Każdy kto szukał w sieci informacji przed zakupem swojego Garmin’a Fenix’a, wpadł na pewno na jego wersję z bransoletą wykonaną z tytanu. Tytanowa bransoleta do zegarka, czy to smartwatch’a Garmin Fenix czy też do klasycznego zegarka analogowego, wydaje się być ciekawym produktem. Mnie przekonała przede wszystkim waga bransolety, która jest około 40% mniejsza niż waga bransolety wykonanej ze stali. Niby to tylko kilkadziesiąt gramów, ale robi różnicę.

Ile kosztuje tytanowa bransoleta do Garmin Fenix?

Cena, cena, cena… Garmin Fenix do tanich nie należy. Kiedy ja przymierzałem się do zakupu zegarka to wersja Fenix 6 z tytanową bransoletą oraz szafirowym szkłem kosztowała niemal 4000 zł. Sporo, biorąc pod uwagę, że podstawowa wersja kosztowała już „tylko” 2000 zł. Zależało mi przecież na funkcjonalnym smartwatch’u i dopłata 100% za dodatkowe dwa, zbędne przecież, bajery kłóciła się z moim racjonalnym podejściem do zakupów.

Szafirowe szkło wydawało mi się zupełnie zbędne. Z doświadczenia z innymi inteligentnymi zegarkami wiem, że w moim przypadku wystarczającym zabezpieczeniem jest szkło hartowane za kilka złotych. Jednak tytanowa bransoleta wciąż chodziła mi po głowie. Jak się zapewne domyślasz, pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem ceny bransolety z tytanu, bez zegarka.

I tak, ceny wahały się od 800 zł do 1200 zł. Przy czym ta, którą dołącza Garmin do swoich zegarków, kosztowała wtedy 899 zł.

Wciąż sporo, chociaż spodziewałem się wyższej ceny. Dlaczego? Ano dlatego, że nie podejrzewałem, iż Garmin wycenił sobie szafirowe szkiełko o średnicy 38 mm aż na 1100 zł. A tyle wychodzi przecież z prostej matematyki, skoro bransoleta i szkło podwyższało cenę zestawu z zegarkiem o 2000 zł.

Tytanowa bransoleta do zegarka

Przyszedł więc czas na mały rekonesans wśród produktów innych firm. Czy u wszystkich producentów bransoleta z tytanu do zegarka z mocowaniem 20, 22 lub 26 mm kosztuje niemal 1000 zł? W końcu Fenix ma klasyczne mocowanie pasków i bransolet. Takie jak miliony zegarków dostępnych na rynku. To znaczy, że pasują do niego wszystkie paski i bransolety z mocowaniem na teleskopy o wyżej wymienionych szerokościach – w zależności od tego, kto jaką wersję Fenix’a posiada.

Rozbieżność cenowa okazała się była spora. Zdarzały się egzemplarze dużo droższe niż model od Garmin’a. Udało mi się jednak znaleźć to co chciałem: tytanowa bransoleta do Garmin Fenix z serii 5, 6 i 7 oraz Pro. Bo o ile dobrze pamiętam każda bransoleta, w tym bransoleta tytanowa do Garmin Fenix 5X 6X 7X ma mocowanie o szerokości 26 mm.

Wracając do tematu… Wypatrzona bransoleta prezentowała się bardzo dobrze, miała tzw. motylkowe zapięcie i system szybkiego montażu Quick Fit, tak jak bransolety i paski Garmin’a. Wystarczy przesunąć pstryczek na bransolecie i już można założyć, bądź zdjęć ją z zegarka.

Bransoleta z tytanu do zegarka

Jaka szerokość mocowania bransolety tytanowej?

Zapewne interesuje Was cena, z jaką należy się liczyć, wpisując w wyszukiwarce Allegro frazę „bransoleta z tytanu do zegarka”. Mniej obeznanym w zakupach bransolet radzę sprawdzić jaką szerokość mocowania ma Wasz zegarek. Jeśli od napisania tego tekstu nie pojawiły się jakieś nowe modele Garmina to jego seria smart-zegarków Fenix miał 3 szerokości mocowania bransolety lub paska: 20 mm, 22 mm i 26 mm. Pisałem już o tym wcześniej, ale warto powtórzyć, aby uniknąć marnowania czasu z odsyłaniem nietrafionego zakupu.

Zabierając się za przeszukiwanie np. wspomnianego już Allegro (które swoją drogą już dawno przestało być najtańszym miejscem do internetowych zakupów – to głównie ze względu na wysokie prowizje, jakie muszą płacić sprzedający), warto w wyszukiwanej frazie uwzględnić szerokość takiego mocowania. Dzięki temu zawężymy obszar poszukiwań i ilość wyników, ponownie oszczędzając sobie czas.

Ile kosztuje bransoleta z tytanu do zegarka Garmin Fenix?

Wracając do sedna. Znalazłem na Allegro bransoletę, która w porównaniu do wszystkich poprzednio znalezionych ofert, wydawała się niewiarygodnie korzystna. W tym momencie zapala się w głowie czerwona lampka i zaczynamy wynajdywać możliwe przyczyny tak niskiej ceny. Pierwsze co przychodzi do głowy to myśl, że to zapewne jakiś chiński bubel i koło tytanu to taka bransoleta zapewne nawet nie leżała. A różnica była znacząca, w końcu 249 zł to nie 899 zł.

Z doświadczenia wiem, że takie okazyjne ceny się zdarzają i dzięki temu udało mi się już kilkukrotnie kupić świetne produkty w rewelacyjnej cenie. Okazuje się, że dobra cena nie musi być spowodowana słabą jakością towaru, a tym, że nie każdy sprzedawca zarabia na swoich produktach 200-300-400-500% czy więcej.

W przypadku Allegro (i innych marketplace’ów) zdarza się też, że sprzedawca dodając nowy produkt do swojej oferty, obniża na początku jego cenę, aby nabić sobie liczbę sprzedanych egzemplarzy. W ten sposób jest on wyżej w wynikach wyszukiwania, gdy ustawimy sobie sortowanie wyników po ilości sprzedanych sztuk.

Przed zakupami zapoznaj się z opiniami o produkcie i sprzedawcy

Poza świetną ceną, do zakupu przekonały mnie opinie o produkcie, opinie o sprzedawcy, gwarancja oraz fakt, że w ciągu 14 dni mogę produkt zwrócić, gdyby nie spełnił moich wymagań. Możliwość zwrotu to jedna z przyczyn, dla których zdecydowałem się na zakup w Polsce, a nie w którymś z zagranicznych sklepów czy marketplace’ów.

Tytanowa bransoleta do zegarka Garmin – domowy test

Bransoletę testuję już od kilku tygodni i jestem nią zachwycony. Jest o ponad 40% lżejsza niż moja poprzednia, stalowa bransoleta, a na tym mi najbardziej zależało.

Samo wykonanie nie budzi zastrzeżeń, jednak co do trwałości to jest trochę za wcześnie, aby napisać jakąś wiążącą opinię. Jak na razie problemów nie ma, a gdyby się pojawiły to w pogotowiu czeka gwarancja.

Czy tytanowa bransoleta do zegarka jest niezniszczalna?

Musimy pamiętać o jednej kwestii, która jest dość ważna, a nie każdy poświęcił 10 minut, aby w czeluściach Internetu poszukać informacji o produktach z tytanu i ich trwałości. Każdy na słowo „tytan” ma przed oczami produkt, który jest wręcz niezniszczalny. Otóż i tak i nie. Fakt, tytan jest wyjątkowo odporny na próbę zniszczenia. Ale biżuteria z tytanu pokrywana jest cienką warstwą lakieru, nie wiem dlaczego, może po to, aby zapobiegać uczuleniom osób o wrażliwej skórze. Powoduje to, że nieostrożne obchodzenie się z bransoletą, jak i biżuterią z tytanu, powoduje rysowanie się jej powierzchni.

Dla mnie to nie problem. Kupiłem bransoletę tytanową do mojego zegarka przede wszystkim dlatego, że jest lekka. Nie chodziło mi o jej atomową wytrzymałość. Młotkiem w nią uderzać nie będę.

Miłym dodatkiem były gratisy od sprzedawcy. Urządzenie do skracania bransolety (zdejmowania ogniw), hartowane szkło ochronne na Fenixa i gumowa zaślepka wejścia ładowania do zegarka Garmin Fenix – tego w które wkładamy wtyczkę kabla USB.

To tyle. Więcej napiszę, gdyby pojawiły się jakieś problemy.

PS. Zdjęcia i adresy stron dodam jak tylko dotrę do domu i pstryknę kilka fotek. Zapraszam wkrótce. Masz pytania? Pisz 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *